Podsumowanie diagnostyki w Niemczech

Home/Bez kategorii/Podsumowanie diagnostyki w Niemczech

Podsumowanie diagnostyki w Niemczech

Witajcie

Mój pobyt w Klinice Schön w Vogtareuth zakończył się 17 listopada 2017. Byłem tam 4 tygodnie. Wyjazd był nadzieją na poprawę mojego stanu zdrowia oraz funkcjonowania. Niemieccy lekarze bardzo szczegółowo przebadali mój mózg podczas kilkakrotnych badań EEG oraz bardzo dokładnego rezonansu magnetycznego. Okazało się, że w mojej głowie są ogniska padaczkowe, które na obecną chwilę nie są operowalne – nie jest to wykluczone za kilka lat. Obraz z badania nie wykazał żadnych niepokojących zmian, które mogłyby być przyczyną mojej choroby. Pobrano wiele próbek krwi do badań m. in metabolicznych. Po długich analizach lekarze podjęli decyzje o modyfikacji leczenia. Jak wiadomo nie jest to proste bo leki przeciwpadaczkowe odstawia się bardzo powoli. Podczas pobytu wycofano mi jeden lek. Po kontrolnym EEG wynik znacznie się poprawił. Propozycja leczenia zostanie przedstawiona lekarzom w Polsce i oni podejmą decyzję co dalej.

Podczas pobytu miałem codzienną rehabilitację ruchową oraz spotkania z psychologiem i logopedą. Cały sztab specjalistów dobrał mi odpowiednią formę ćwiczeń oraz plan na najbliższy czas. Zalecono nam zakup odpowiedniego wózka oraz zmianę gorsetu usztywniającego. Przyjeżdżając do kliniki miałem problem z utrzymaniem się w pozycji siedzącej, nie potrafiłem żuć pokarmów i miałem problemy z połykaniem kawałków pokarmu. Teraz potrafię samodzielnie usiąść, siedzę stabilnie i zaczynam zmieniać pozycję na czworaczą. Bardzo długo stoję w stabilizatorze i bardzo mnie ta pozycja cieszy. Potrafię przeżuwać pokarmy i nie mam już tak wielkiego problemu z przełykaniem. Dużo więcej gaworzę. Wszyscy specjaliści zauważyli mój lepszy kontakt wzrokowy i większą chęć do zabawy. Jestem bardzo aktywny!

Na chwilę obecną moje ataki się wyciszyły i jest dobry czas na moją intensywną rehabilitację.

Przywrócono nam nadzieję, że ciężką pracą i z odrobiną szczęścia możemy przeciwstawić się chorobie i mogę ruszyć do przodu !!!

Z całego serca dziękujemy portalowi SiePomaga za niesamowite zaangażowanie i pomoc podczas zbiórki. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i każdemu, kto w tegorocznym zeznaniu podatkowym przekazał swój 1% na moje subkonto.

Wszystko to zawdzięczam Wam!!!! Obiecuję, że się nie poddam i będę walczył z całych sił !!!

Nikoś

By | 2017-12-17T20:01:34+01:00 24 listopada, 2017|Bez kategorii|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment